Joe Biden és Boris Johnson is bealudt a sorsdöntő klímacsúcson
A brit miniszterelnök David Attenborough mellett szundított egy picit.
A brit miniszterelnök David Attenborough mellett szundított egy picit.
Nemrégiben Rómában például 85 autóval vonultak.
A magyar államfő hétfő este beszélt az éghajlatváltozási konferencián.
Megkezdődött a glasgowi klímacsúcs, amelyen ott van Joe Biden és Greta Thunberg is.
Rekordszámú résztvevőt hozott és toronymagas győzelmet aratott a hüvelykujjnyi bőregér a madarak között.
Nem hisznek a világ olajcégeinek, hogy a jó oldalon állnak a globális felmelegedés elleni küzdelemben. Cselekedeteik azt mutatják, hogy nagyon lassan fordulnak el környezetszennyező tevékenységeiktől.
Október 31-én kezdődik az ENSZ klímacsúcsa, az idén Glasgow-ban megrendezett COP26. A kéthetes csúcsra óriási figyelem hárul, mert egyre több jelentés lát napvilágot arról, közel sem elég az, amit eddig vállaltak az országok azért, hogy ne legyenek katasztrofális következményei a klímaváltozásnak. Összegyűjtöttük, mit kell tudnia a COP26-ról.
Lassú a CO2-kibocsátás csökkentésének üteme ahhoz, hogy a világ elkerülje a klímakatasztrófát. De még nem késő – állítják a kulcsfontosságú, hétvégi glasgow-i csúcs előtt készült tanulmányok.
Budapesten is egészségtelen a levegő.
A népszerű rövidtávú európai repülőjáratok több mint fele helyettesíthető lenne vasúti közlekedéssel – derült ki a Greenpeace által bemutatott jelentésből, amit az OBC-Transeuropa olaszországi intézet készített.
Tévedünk, ha azt hisszük, hogy ha nem történik látványos előrelépés az ENSZ hétvégén kezdődő klímavédelmi világkonferenciáján, a COP26-on, akkor elbuktuk a klímaváltozás elleni harcot – mondja a hvg.hu-nak adott interjújában a csúcson többször részt vevő Huszár András, a Green Policy Center alapító-igazgatója. Szerinte paradox helyzetben vannak a politikusok, akiknek kevéssé kifizetődő azt mondani, hogy ők védték meg a világot az összeomlástól, ha a világ nem is omlott össze, mint egy extrém időjárási esemény után a helyszínre sietni, fényképezkedni, és bejelenteni, hogy milyen segítséget nyújtanak a természeti csapás által sújtott övezetnek.
2023-ra jöhet össze az a 100 milliárd dolláros alap, amelyet a gazdag országok ígértek a szegényeknek.
Bekövetkezett az, amire kutatók figyelmeztettek: az erdők már nem képesek elnyelni a klímaváltozást is "fűtő" szén-dioxidot.
Ha a globális felmelegedést sikerül 2 fok alatt tartani, és időben lépnek a döntéshozók, akkor Magyarország gazdasága növekedhet legjobban. Az autóipar lehet a kulcs.
Kritikus a helyzet, még mindig nem sikerült ellenőrzés alá vonni a lángokat, amelyek az alsó-ausztriai, Reichenau an der Rax közelében fekvő erdőkben harapóztak el. 300 tűzoltó küzd a nehezen megközelíthető terepen az utóbbi évtizedek legnagyobb ausztriai erdőtüzével.
Két városban is egészségtelen, másutt kifogásolható a levegő a szálló por magas koncentrációja miatt. A következő napokban sem várható javulás.
Basil egy tenyésztési programban vesz részt, emiatt utaztatják Csehországba.
Ha minden így megy tovább, akkor nem teljesül a párizsi klímakonferencia legfőbb előírása: nem sikerül 1,5 Celsius alatt tartani a felmelegedést, hanem az elérheti a 2,7 Celsius-fokot.
Az időjárás nem lesz kegyes idén a világgazdasághoz, amely amúgy is energiahiánnyal és áremelkedéssel küszködik – írja a Bloomberg portál, mely szerint Kínában és más ázsiai országokban már most is hidegebb van a szokottnál, és télen rekordok dőlhetnek meg.